Lazer Viking

Lazer Viking je unikátní postavou na české hudební scéně. Talentovaný hudebník dokáže být drsný a divoký, jindy zase introvertní a melancholický, ale vždy je opravdový.

Multižánrový multiinstrumentalista Lazer Viking, vlastním jménem Jakub Kaifosz, poprvé roztáhl hudební křídla jako člen surf-punkového tria Wild Tides, se kterým vydal roku 2012 EP „Hearts or Fire“ a rok poté LP “Hung Loose“. Jeho první sólové album „Radical Karaoke“ (2015), ještě pod jménem Boy Wonder & The Teen Sensations, získalo nominaci na cenu kritiků Apollo.

V té době změnil svůj pseudonym na Lazer Viking a vydává další úspěšnou desku „Flesh Cadillac“ (2016), opět s Apollo nominací na nejlepší českou desku roku. Jako třetí přichází na svět album „Drag“ (2019), na kterém se podílel také Chuck Roswell z Crocodiles. Zatím posledním počinem je deska „Tunnel Vision“ (2022), která se setkala s velkým ohlasem.

Lazer Viking má za sebou dlouhou hudební cestu od punku a metalu přes rock’n’roll až k písničkářství odkazující na přelom šedesátých a sedmdesátých let.  Jeho tvorba je plná emocí, které dokáží posluchače dojmout a vtáhnout do jiného světa. A pokud jste ještě nezažili jeho hudbu naživo, určitě byste si měli naplánovat návštěvu koncertu. Je to skvělý zážitek.

Lazer Viking

Kdy a kde?

24.8.2023 18:30 - 19:51
Portheimka